Un duș rece la Roman: Borca – FCM 4-2

• Comentarii: 0

Într-o partidă jucată pe terenul sintetic al liceului sportiv din Roman, AS Bradu Borca, echipa aflată pe locul secund în Liga a IV-a Neamț, s-a impus în fața băieților noștri cu scorul de 4-2 (0-2).

Dacă prima repriză a fost una ușor echilibrată, în care balanța a înclinat spre elevii lui Andrei Întuneric, acest lucru reflectându-se și în cele două goluri marcate, repriza secundă a fost la discreția nemțenilor, care nu doar că au recuperat cele două goluri diferență, dar au reușit să câștige la două goluri diferență.

Ce a cauzat căderea din repriza secundă?! Pe de o parte căderea poate fi imputată multiplelor schimbări făcute după pauză, printre care se numără și introducerea juniorului David, aflat la prima evoluție în tricoul galben-albastru, iar pe de altă parte lipsei de concentrare și ritm a băieților noștri.

Au înscris: Constantin Stroia, Adrian Ilie (penalty), Florin Bidan, Răzvan Gorovei – Bogdan Lupu şi Gabriel Boghian

AS Bradu Borca: Ioan Grigoraș – Adrian Ilie, Alexandru Dumitru, Marian Varlan, Daniel Canciuc – Andrei Săriţanu, Constantin Stroia, Vadim Aramă, Ştefan Bulai – Ciprian Severin, Razvan Gorovei. Au mai intrat: Adrian Arsinte – Florin Bidan

FCM 1950 Bacău: Sergiu Şuştac – Andrei Lozneanu, Andrei Întuneric, Vasile Dobârceanu, Andrei Panainte, Daniel Gruia, Ramon Gheorghe, Marius Doboş, Ionuţ Furtună, Bogdan Lupu, Gabriel Boghian. Au mai jucat: Vlad Ciobanu – Adrian Mocanu, Andrei David, Sorin Ciubotaru, Claudiu Filip, Ştefan Neagu şi Răducu Honea